EXTRA

Chcete vědět výjmečnosti ze světa egyptských mágů...třeba kdy jsou si síly chaosu a řádu (Ma´atu) sobě rovné? Nebo kolik částí má duše? Více zde...


 • Re má tři podoby:
  Ráno je z něj skarab Cheprer
  Potom je z něj Re
  Nakonec, večer je Chnum, bůh s beraní hlavou
 • Kniha Reova popisuje co použít (nebo jakou magii) na znovuzrození Rea. Má stejně jako Re, tři části
 • Jedna duše má pět částí.

  1. ba - naše osobnost. Ba opouští tělo, když spíme, nebo se může vrátit na zem jako duch, když zemřeme. Zjevuje se jako veliký zářivý pták s (vaší) lidskou hlavou

  2. ka - životní síla, která tělo opustí, když zemřeme

  3. ib - záznam dobrých a špatných skutků. Kousek, který se v posmrtném životě váží na váhách spravedlnosti

  4. Ren - tajné jméno. Tomu, kdo ho zjistí umožní přístup k nejskrytějším myšlenkám a nejtemnějším pocitům

  5. Šut - stín. Kouzelná projekce obrys duše
 • Jarní rovnodennost. Denní a noční hodiny jsou vyváženy a síly chaosu a ma´atu se dají lehce zvrátit, protože jsou si rovny.

 • Když člověk spí a nemá pod hlavou slonovinovou opěrku, spadne do duatu. A když tam spadne začne se mu zdát, že ztrácí váhu a vznáší se. Pak se může stát, že se uvídíte nad svým vlastním tělem. Stane se z vás totiž pták s třpytivým zlatým tělem a křídly a lidskou hlavou.
 • ba bývá neviditelný, a navíc dokáže na sebe nabrat podobu obřího ptáka s normální lidskou hlavou. 
 • Síň věků se nachází v hlavním sídle bývalého Domu života pod Káhirou. Místnost je nekonečně dlouho, prostředkem této místnosti se táhl dlouhý modrý koberec, jež se třpytil jako řeka Nil. Mezi sloupy se po obouch stranách mihotaly závoje světla, hologramy z dlouhé egyptské historie. Stačilo se jich dotknout a mohli se nahlédnout do minulosti.Světlo ovšem nabíralo jiné barvy, podle různých epoch, od bílé záře Věku bohů až k rudému blesku moderní doby.
  Prostor osvětlovaly zářící energetické koule a poletující hieroglyfy. Na konci místnosti stál faraonový trůn se stupínky k němu. Bylo to čestné místo, na němž už dlouho nikdo neseděl, vlastně od pádu Egypta. Tato místnost s léty roste, podlaha a stěny se vlnily jako fata morgana. Nastává Nový věk, temnější. Světlo se pomalu začíná měnit na fialové.